16 Aralık 2019 Pazartesi

Kütahya Belediyesi, Ticaret Bakanlığı himayesinde Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayına ev sahipliği yaptı.
Ticaret Bakanlığı himayesinde Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Tüketici Haklarının Yerel Yönetimlere Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde Bilecik, Burdur, Isparta ve Uşak Belediyeleri Zabıta personeline yönelik İyi Uygulama Örnekleri Çalıştayı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Kütahya Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Sayın Genel Müdür Yardımcım, Bilecik, Burdur, Isparta ve Uşak illerinde şehrimize gelen kıymeti misafirler hepiniz şehrimize hoş geldiniz. Bugün gerçekleşecek olan bölgesel toplantının şehrimiz ve belediyemizde yapılmış olmasından ziyadesiyle mutluyuz.
Çünkü yerel yönetimler için tüketici hakları ve onların korunması konusu çok önemli. Kütahya için çok önemsediğimiz bir konuyu bugün burada tartışacaksınız. Biz hem 2020 yılında Zabıta sayımızı arttırmayı hem de niteliğini yükseltmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda Kütahya Belediyesi olarak Zabıta personelimize hizmet içi eğitim programları planladık. Tüketici hakları konusunda zabıta görevlilerimizin hem kendi içerisinde mevzuatın güncellenmesi hem de vatandaşlarımızla olan ilişkilerinin daha yukarıya çıkması açısından bu çalıştayın yararlı olacağına inanıyorum. Çalıştayın Bakanlığımıza, ilgili müdürlüğümüze ve personelimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum, dedi.
Kütahya İl Ticaret Müdür V. İsmail Hakkı UYGUN, Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail CENKER ve Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Mikail KILIÇ’ın konuşmasıyla devam eden çalıştayda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Ticaret İl Müdürlüğünden tayin sebebiyle ayrılan Ticaret Bakanlığı Denetmeni Hüseyin YILDIZ ile Tüketici Hakem Heyeti Raportörü Özkan BİRSÖZ’e hediye takdim etti.
Program Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Mikail KILIÇ ile Ticaret Uzmanı Musa ARI’nın katılımcılara sunum eşliğinde detaylı bilgi vermesiyle sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1761