14 Aralık 2019 Cumartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Sultanbağı ve Börekçiler Mahallesinde ikamet eden hemşehrileri ile bir araya geldi.
Sultanbağı ve Börekçiler Mahallesi hak sahipleri ile Osman Akdaş Düğün Salonunda bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Belediyesinin Kentsel Dönüşüm kapsamında yürüttüğü çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi.
Karşılıklı istişarelerde bulunulan toplantıda hemşehrilerinin görüşlerini almak üzere bir araya geldiklerini ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Aralık ayında 1453 konutlarını yerinde görmek istiyorum diyen vatandaşların, belediyenin servisleri ile alacağını ve buraya götürüp gezdirileceklerini söyledi.
Daha sonra konut seçme sıralaması kurasına katılmak isteyen hak sahiplerinden, katılma evrağını imzalı olarak alacağız diyen Başkan IŞIK; Bu kapsamda noter ile görüşüp kura için hazırlık yapacağız ve noter huzurunda kuralarımızı çekeceğiz. Örneğin 1 numaralı kuradan çıkan vatandaşımıza hakkına karşılık hangi kattan hangi daireyi almak istiyorsun? Diye soracağız. Amacımız kendi insanımıza insanca yaşayacağı değeri vermek, Türkiye’ye örnek olmak. Tercihini 1453 Konutlarından yana kullanan hemşehrilerimizi en kısa zamanda oraya taşımayı hedefliyoruz. Allah mahcup etmesin. Hayırlı uğurlu olsun, dedi.
Hak sahibi hemşehrilerini dinleyip, sorularını yanıtlayan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a programa katılan vatandaşlar göstermiş olduğu ilgi ve ziyareti sebebiyle teşekkürlerini sundular.
Sultanbağı Mahallesi, Osman AKDAŞ Düğün Salonunda düzenlenen programa; Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkan Yardımcıları İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ömer KÖSE ile Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri de yer aldı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 896