5 Aralık 2019 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi, 1. Dönem 8. Olağan Meclis toplantısı, 04.12.2019 tarihinde Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda, Belediye Başkan vekili Salih ÖZDEN Başkanlığında gerçekleştirildi.
Kütahya Belediye Meclisi, 1. Dönem 8. Olağan Meclis toplantısının açılışında Belediye Başkan vekili Salih ÖZDEN, meclis toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Belediye Meclisi, 1. Dönem 8. Olağan Meclis toplantısının gündem maddelerinin görüşülmesinin öncesinde meclis toplantısına konuk olan Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit ÖZEL, meclis üyelerine Belediye Kütahyaspor hakkında bilgi verdi.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile Belediye Meclis Üyelerine vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerden dolayı teşekkür ederek forma hediye eden Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit ÖZEL; Bölgesel Amatör Ligde 9. grupta mücadele eden Belediye Kütahyaspor, 11 hafta sonunda topladığı 29 puanla en yakın rakibine 5 puan fark atarak namağlup liderliğini sürdürmekte ve emin adımlarla şampiyonluğa yürümektedir. Yıllardır amatörde mücadele eden takımımızın bulunduğu duruma sessiz kalmayan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK’ın önderliğinde ve liderliğinde, Belediye Kütahyaspor'u layık olduğu ve hak ettiği profesyonel liglerde oynatmak için yönetim kurulu olarak var gücümüzle çalışmakta, menfaatsiz ve rantsız bir şekilde Belediye Kütahyaspor’u kendimize iş edinerek gecemizi gündüzümüze katarak fedakarca mücadele etmekteyiz.
Büyük hedeflerimize taraftarlarımızla, yönetici ve idarecilerimizle, iş insanlarımızla, esnafımızla ve Kütahyalı hemşehrilerimizle el ele, omuz omuza verip mavi lacivert renklerin altında birleşerek, hak ettiğimiz ve layık olduğumuz profesyonel liglerde mücadele edecek, istikrarlı ve başarılı bir takımın peşinden hep birlikte koşacağız ve hep birlikte başaracağız, dedi.
Kütahya Belediye Meclisi, 1. Dönem 8. Olağan Meclis toplantısında; 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesinin ilk ve ikinci bendi uyarınca 2020 yılı Belediye Meclisinin toplantı gün ve saatleri ile tatil ayının belirlenmesi konusu, Belediye Meclisinin 06.11.2019 tarih ve 309 sayılı kararıyla Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 2020 Mali Yılı Belediye Gelir Tarifesi konusu, Kütahya Belediye Meclisinin 10.06.2019 tarih, 161 sayılı kararı ile kabul edilen Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görev, Yetki, Sorumluluk ve Çalışma Yönetmeliği’nin iptal edilerek yeniden düzenlenen yönetmelik taslağı konusu, Yeni Belediye Hizmet Binasının faaliyete geçmesi ile birlikte Belediye Kültür Sarayına kayıtlı demirbaş taşınır malzemelerin talepler doğrultusunda muhtarlıklar, kamu kurum ve kuruluşlarına, Taşınır Mal Yönetmeliğinin 31. maddesine istinaden bedelsiz devri konusu, Belediye Meclisinin 06.11.2019 tarih, 341 ve 342 nolu kararları ile Araştırma, Geliştirme ve Tanıtım Komisyonu’na havale edilen ilimiz muhtelif mahallelerinde bulunan sokak isimlerinin değiştirilmesi ve isimsiz sokaklara isim verilmesi konuları görüşüldü.
Kütahya Belediye Başkan vekili Salih ÖZDEN Başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Belediye Başkan Yardımcıları İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Ömer KÖSE, Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit ÖZEL ile yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve Basın Mensupları katıldı.


Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1461