16 Kasım 2019 Cumartesi

Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2019-2020 dönemi 1. Olağan Meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Kütahya Belediyesi Konferans Salonunda yapılan 2019-2020 dönemi 1. Olağan Meclis Toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi 1. Olağan Meclis Toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik Meclisi Başkanı Talat Alpaslan DİNÇER; Milletlerin kaderi gençliğin elindedir. Zira Türk gençliği bizler için özel ve önemlidir. Kütahya Gençliği bizim göz bebeğimiz, gurur kaynağımız, yaşama gayemizdir. Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yeniden teşkilatlandırılmasının ardından Gençlik Meclisimize yeni ve tarihi bir görev yüklenmiştir. Meclisimiz ehline emanet edilmiş, gençlik ve belediye arasına güçlü bir köprü inşa edilmiştir. Kütahya’nın gelişerek ve gençleşerek hedeflerine emin adımlarla ilerlemesi, göçün durması, refahın artması, turizm faaliyetlerinin çoğalması, Kütahya’nın tercih edilebilir bir haline gelmesi hiç şüphesiz şehrimizin genç evlatlarıyla mümkün olacaktır, şeklinde konuştu.
Toplantıda Kent Konseyinde oluşturulan çalışma gruplarında önemli kararların alındığını ve 40’a yakın proje üretildiğini söyleyen Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali KAYA, amaçlarının Kütahya’nın mutlu şehir olması olduğunu ifade etti.
Bu şehre damgasını vuracak olan nesil sizlersiniz diyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, 1 yıl içerisinde birçok şeyin değiştiğini göreceksiniz, dedi.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Biz bugünün mimarı olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizlerde geleceğin mimarısınız. Bu şehre inanıyorum ki başka bir şehri aramayacak kadar güzellikleri birlikte getireceğiz. Bizim çağrımıza kulak vererek eylül ayında üniversitelerimizin açılmasıyla birlikte şehrimize ilk kez üniversite eğitimlerini yapmak üzere gelen gençlerimizden 6 bin 31’i ikametgahını buraya aldı. Şimdi hedefimiz 31 aralığa kadar 25 bin öğrencimizin ikametgahını birinci adres olarak buraya alması. Aralık ayında tüm çalışmalarımızı buna odaklayacağız, ifadelerini kullandı.
Kütahya Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi toplantısına; Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN ile Ali İhsan ERTAŞ, Kent Konseyi Başkanı Ali KAYA, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Talat Alpaslan DİNÇER, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Kent Konseyi üyeleri ve Basın Mensupları katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1224