10 Kasım 2019 Pazar

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde Kütahya'da saygı ve minnetle anıldı.
Tören, Vali Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı.
Çelenklerin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05'de sirenlerin çalmasıyla birlikte 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
Zafer Meydanında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bayrakların yarıya indirilmesi ile sona erdi.
Törene; Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Kütahya Milletvekilleri Ceyda ÇETİN ERENLER ile Ali Fazıl KASAP, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Cumhuriyet Başsavcısı Evren AKBEY, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım UYSAL, Baro Başkanı Av. Ahmet ATAM, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa ÇEKİÇ, İl Emniyet Müdürü Necmettin KOÇ, STK Temsilcileri, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 934