30 Ekim 2019 Çarşamba

Kütahya Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayına binlerce vatandaş eşlik etti.

Kütahya Belediyesi önünden başlayarak Atatürk Bulvarı boyunca devam eden Fener Alayında gencinden yaşlısına binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları, meşaleler, pankartlar ve Tugay Bandosu eşliğinde Belediye önü etkinlik alanına kadar marşlar söyleyerek yürüdü.

Fener Alayının sona ermesiyle birlikte Tugay Bandosu Kütahya Belediyesi önünde konser verdi. Programda daha sonra Yöre Folklor Araştırma Derneğinin Halk Oyunları gösterisi vatandaşların beğenisine sunuldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında hemşehrilerine selamlama konuşması gerçekleştiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; 96 Yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilan eden başta Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm atalarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bugün Cumhuriyetin 96. yılını kutluyoruz. 96. Yıl önce bu topraklar Cumhuriyetin kuruluşuna ev sahipliği yaptı. Bugünde kutlamasına ev sahipliği yapıyor. 2019 Yılında 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim olmak üzere üçüncü fener alayımızı gerçekleştiriyoruz. Şehrimiz ve sizler her şeyin en iyisine layıksınız. 5 Yıl boyunca bu şehrin unuttuğu, yaşayamadığı ne varsa hepsini birlikte gerçekleştireceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Etkinlikler, yerel sanatçı Zeynel SAĞ’ın konseri ile sona erdi.

Programa; Vali Yardımcısı Halil İbrahim ERTEKİN, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile eşi Fadime IŞIK, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail KÜÇÜK, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hülya ÖZTÜRK, Aslanapa İlçe Belediye Başkanı Gökhan GÜREL, Seyitömer Belde Belediye Başkanı Halil ÖZTÜRK, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Ömer KÖSE, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 3140