27 Ekim 2019 Pazar


Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Vefa Mahallesinde ikamet eden hemşehrileri ile bir araya geldi.
Kentsel Dönüşüm bilgilendirme toplantıları kapsamında Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde Vefa Mahallesinde oturan hak sahipleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Toplantıda Vefa Mahallesinde ikamet eden hak sahiplerine hitap eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Hem teknik hem ekonomik hem sosyal dönüşümün bir bütünü olan Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında sizlerin görüşlerini almak üzere bir araya geldik. Kasım ayında 1453 konutlarını yerinde görmek istiyorum diyen vatandaşlarımızı belediyemizin servisleri ile alıp buraya götüreceğiz. Daha sonra konut seçme sıralaması kurasına katılmak isteyen hak sahiplerinden imzalı evrak alacağız. Bu çerçevede 11-13 Kasım tarihleri arasında noter ile görüşüp kura için hazırlık yapacağız. 13-18 Kasım tarihleri arasında ise noter kuralarımızı çekeceğiz. Örneğin 1 numaralı kuradan çıkan vatandaşımıza hakkına karşılık hangi kattan hangi daireyi almak istiyorsun? diyeceğiz. Amacımız kendi insanımıza insanca yaşayacağı değeri vermek, Türkiye’ye örnek olmak. Tercihini 1453 Konutlarından yana kullanan hemşehrilerimizi Kasım ayı itibariyle oraya taşımayı hedefliyoruz. Allah mahcup etmesin. Hayırlı uğurlu olsun, dedi.
Toplantıda Vefa Mahallesinde oturan hak sahiplerine, Kütahya Belediyesi tarafından inşa edilen 1453 konutları ile ilgili sunum eşliğinde bilgi verildi.
Programda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, hak sahibi hemşehrilerini dinleyip, sorularını yanıtladı.
Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Ömer KÖSE ile Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri de yer aldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1006