26 Ekim 2019 Cumartesi

Kütahya’da 1999-4 tertip yükümlü erler ile 7. dönem astsubay adayları yemin etti.
Sancağın tanıtılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenlerde eğitimlerini tamamlayan 651 yükümlü er ile 244 astsubay adayı Türk bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin etti.
Yemin törenlerinin ecdattan kalan bir miras, vatan ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği çok özel anlar olduğunu söyleyen Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ; Vatana ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği milli bir geleneğimizdir. Sizlerin varlığı ile bu törenlerin anlamı ve coşkusu daha da büyümekte, heyecanı bir kat daha artmaktadır, dedi.
Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenen yemin törenlerine; Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa ÇEKİÇ, İl Emniyet Müdürü Necmettin KOÇ, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Muammer GAVAS, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Asım OKAT, bazı daire müdürleri, askeri erkan ile asker aileleri katıldı.


Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 4825