17 Ekim 2019 Perşembe


Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK Başkanlığında gerçekleşen Kütahya Belediye Meclisi, 1. Dönem 2. Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısında, Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verildi.
Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG, DEAŞ terör örgütlerinin ve destekçilerinin güney sınırımızda oluşturulmaya çalıştıkları terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Barış Pınar Harekatı’na destek vermek için toplanan Kütahya Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Kahraman Türk askerinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Silahlı Kuvvetleri’nin ülkemizin bekasını garanti almak ve milletimizin huzurunu tesis etmek adına başlatmış olduğu Barış Pınar Harekatı’na destek vermek amacıyla bir araya geldik. Bugüne kadar hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyorum, dedi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 1. Dönem 2. Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat’ın doğusunda düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu’na destek veren bir bildiri yayımlandı. Bu kapsamda; Kütahya Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Allah tüm askerlerimizin ve aziz Türk milletinin yar ve yardımcısı olsun, ifadelerine yer verildi.
Toplantıda Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adına söz alan Belediye Meclis Üyesi Bilal YURTTAŞ; Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Suriye sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırmak ve sınır güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek için toplanmış bulunmaktayız. Tarihi zaferlerle dolu şanlı Türk Ordusu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve yüce Türk milletinin dirayetli duruşu sayesinde Allah’ın izniyle bölgede oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yerle bir edecek ve sınır hattımızda güvenliği sağlamakla birlikte o bölgede zulm altında kalmış insanların huzurunu ve emniyetini de inşa etmiş olacaktır. Hem bu coğrafyada insanlara zulm eden hem de ülkemiz için tehdit oluşturan lanet terör örgütlerine ve onlara yardım edenlere ve onlara sözcülük edenlere Rabbim fırsat vermesin. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun. Ordumuz Allah’a emanet olsun, şeklinde konuştu.
Türk’ün Türk’ten başka dostunun olmadığını bugün bir kez daha yaşayarak görüyoruz diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) sözcüsü Ahmet ULUCA; Sadece Türkçe konuşan Macaristan, Parkistan gibi Türk ülkelerin desteklerini görüyoruz. Allah’ın izniyle bugünleri atlatacağız. Atlattığımız gibi de Türk milleti birliğini ve beraberliğini sağladığı sürece mahşere kadar varlığını sürdürecektir. O yüzden yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk milleti diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum, dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adına söz alan Erçin AÇIKEL ise; Vatanımızın güvenliği ve milletimizin huzuru için şehit olan askerlerimize, tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimiz ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifa diliyorum. Bütün temennimiz ve mücadelemiz, Mehmetçiğimizin kazasız belasız sağ salim yurdumuza gelmesidir, şeklinde konuştu.
Olağanüstü Belediye Meclis Toplantısında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN; Komşumuz Suriye’de son 8 yıldır süren iç savaşı ve yönetim boşluğunu fırsat bilen terör örgütleri sınırımıza konuşlanıp ülkemizi tehdit eder duruma gelmişlerdir. Türk Silahlı Kuvvetleri PKK/PYD/YGP hangi isim altında olursa olsun ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden tüm örgütleri yok etmek ve sınır güvenliğimizi sağlamak için görev başındadır. Bizde bugün kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’dan Belediye Meclisi olarak şanlı ordumuzun yanında olduğumuzu tüm Dünya’ya ilan ediyoruz. Barış Pınarı Harekatı’na katılan tüm askerlerimize, cenabı Allah’tan muvaffakiyetler diliyoruz. Bizim için tabut ısmarlayanlar bilsinler ki bu tabut, geçmişte olduğu gibi yine kendi başlarına geçecektir, dedi.Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 781