11 Ekim 2019 Cuma

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, yerel basın mensupları ile bir araya gelip Kütahya Belediyesinin çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, son 3 aylık süreçte Kütahya Belediyesinin faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan IŞIK, basın toplantısının Kütahya’ya hayırlar getirmesini temenni etti.
Kütahya’nın son 6 ayda birçok ilki yaşadığını ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Kütahya Belediyesinin tarihinde ilk kez açık kapı belediyeciliğini başlattık. Açık kapı belediyeciliği 5 hedefimizden birisiydi ve sosyal barışın sağlanmasına katkı yapacak en önemli uygulamalardan birisi. 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle vatandaşlarımızın talepleri halinde cenazelerinin defin ve nakil işlemlerini tamamen ücretsiz bir şekilde belediyemiz karşılıyor.
Sosyal yardıma muhtaç ailelerimize yönelik olarak yine 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle Kütahya’mızda Hilal Kart uygulamamızı başlattık. Bu kapsamda sosyal yardıma muhtaç ailelerimize desteklerimiz aralıksız devam edecek. Kütahya’mızda ilk kez elektronik ihale uygulamasına geçildi ve Nisan ayından buyana birçok satın alma işlemini açık ihale yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. Temmuz ayında itibaren ise Kütahya’mızın mücavir alanlarının tamamı elektronik imar uygulamasına açıldı. Her taşınmaz tüm bilgileriyle birlikte bilgisayar ortamına yüklenerek mobil ya da internet aracılığıyla vatandaşlarımız, kendi taşınmazlarına ait bilgileri ve imar durumunu bu uygulama sayesinde öğrenebilmekteler, dedi.
İkamet kart uygulamasına Türkiye’de ilk kez Kütahya’da başladığını da söyleyen Başkan IŞIK; Üniversitelerimize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizden çoğunluk olmak üzere 6 binin üzerinde kardeşimiz ikametgahlarını birinci adres olarak Kütahya’mıza almış durumda ve bu sayede Kütahya’mız statü değiştirdi. Nüfusu 100 Bin ile 200 bin arasında olan iller arasından çıktı. Kütahya Belediyesi artık 250 binle 500 bin nüfus arasında kalan iller arasına girdi. Bunun siyasi ve sosyal açıdan çok ciddi getirileri var. Çalışmalarımız doğrultusunda yine şehrimizde bir ilki gerçekleştirip yaklaşık 1600 dekara yakın hazine arazisi belediyemizin malı oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile Eylül ayında kesinleşti ve parselasyon, imar, tapulama işlemleri devam ediyor. Sizlerin de yakından takip ettiği gibi Belediye Kütahyasporumuz artık belediyemizin bünyesinde mücadele ediyor ve bulunduğu grupta hiç gol yemeden lider durumda. Çalışmalarında başarılar diliyorum, şeklinde konuştu.
Kütahya Belediyesinin ikinci 3 aylık süreçte gerçekleştirdiği hizmetler ile ilgili bilgiler veren Başkan IŞIK, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Belediye Sosyal Tesislerde düzenlenen programa; Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ ile Ömer KÖSE, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail KÜÇÜK, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Hülya ÖZTÜRK ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 972