9 Ekim 2019 Çarşamba

Belediye Kütahyaspor altyapı akademisi protokolü düzenlenen törenle gerçekleşti.

Belediye Kütahyaspor’un A takımına ileriki yıllarda katkı sağlayacak sporcuları yetiştirebilmek amacıyla altyapı akademisi protokolü imzalandı.

Altyapı protokolü kapsamında Belediye Kütahyaspor’un U11, U12, U13, U14, U15, U16, U17, U19 altyapı takımlarını çalıştırmak üzere ilimizde birçok futbol okulunda antrenörlük yapan ve başarılı antrenörlük geçmişleri olan Altyapı Sportif Direktörü Murat DURAN, Altyapı Teknik Sorumlusu Ayhan YAMAN, Antrenörler Selim AÇIKBAŞ, Hidayet ARI, İbrahim ALTIOK, Erdi KALOĞLU ve Hasan BAYRAMPINAR ile anlaşma sağlandı.

Altyapı protokolü imza töreninde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Belediye Kütahyasporumuzun yapmış olduğu çalışmalar ve geldiği nokta itibariyle emeği geçen Başkan Yardımcılarımıza, yöneticilerimize, teknik heyet ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Belediye Kütahyasporumuz bu hafta itibariyle mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig 9. grupta liderliğe yükseldi. Hayırlı uğurlu olsun. Bugün Belediye Kütahyasporumuzun başarılarının devamını getirmek için bir altyapı anlaşmamız var. Belediye Kütahyaspor altyapı akademisi protokolü imzalayacağız.
Kütahya’mızın gençlerinin mahallelerindeki semt sahalarında sürdürdükleri mücadeleyi adım adım Belediye Kütahyaspor oyuncusu, sonrasında da ülkemizin farklı liglerinde ve başka takımlarında top koşturan oyuncular haline gelmelerini istiyoruz.
Bunun için de çok önemsediğimiz altyapı anlaşmamızı yapacağız. Bugüne kadar emekleri geçen başta Belediye Başkan Yardımcımız Abdullah DAMCI ve Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanımız Cahit ÖZEL olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum, ifadelerini kullandı.

Törende Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a teşekkürlerini sunan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah DAMCI; Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK’ın talimatları doğrultusunda 9 Temmuz 2019 tarihinde olağanüstü genel kurul ile çalışmalarımıza başladık. 10 Temmuz 2019 tarihi itibariyle de kulübümüz Belediye Kütahyaspor ismini aldı. İlk ilkemiz olan kurumsallaşma adına önce tesisleştik ve altyapı kurmak üzere yola çıktık. Bu kapsamda ciddi mesafeler aldık. Öncelikle tesisleşme adına çoğu takımda olmayan aracımızdan konaklamaya kadar ilimize yakışır, takımımıza yakışır bir fiziki durumu ortaya çıkarttık. Şimdi ise kurumsallık adına ciddi bir adım atıyoruz ve bugüne kadar Kütahya tarihinde olmayan bir altyapı protokolü imzalıyoruz. Belediye Kütahyaspor adına 8 kategoride yaklaşık 700 800 altyapı futbolcusu ile start veriyoruz.
Bu konuda bizlerin önünü açan başta Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK ve emeği geçen Kulüp Başkanımız Cahit ÖZEL ile yönetimine, teknik heyet ve futbolcularımıza teşekkür ediyor, başarılarımızın devamını diliyorum, dedi.

Katkı ve desteklerinden dolayı Başkan IŞIK ile Başkan Yardımcısı DAMCI’ya teşekkür eden Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit ÖZEL ise; Kongre sürecinden sonra çalışmalarımıza A takımını organize etmekle başladık. A takımımızı maçlara çıkaracak seviyeye getirdikten sonra da Kütahya’nın hasretle beklediği kendi memleketimizin çocuklarıyla profesyonel liglerde mücadele edeceğimiz altyapıyla alakalı bir protokol imzalayacağız. Hepimizin hayali, hepimizin hasreti, bu memleketin çocukları bu memleketin takımında futbol oynayacaklar. Hayırlı olsun, şeklinde konuştu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1620