4 Ekim 2019 Cuma


4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında öğrenciler, Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini gezdi.
Eskişehir karayolu 12. Km’de hizmet veren ve 55.000 m² alan üzerine kurulan Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde ziyaret eden minikler merkezde yaşayan kedi ve köpekleri sevdi.
Hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleştirilen programda Kütahya Belediye Başkanı Salih ÖZDEN, çocuklarla yakından ilgilenip onlara Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini gezdirdi. Başkan Yardımcısı ÖZDEN, okulların dilekçe ile başvurusu yapmaları halinde okul öncesi sınıfları ve ilkokul 3. sınıfa kadar olan öğrencilere hem El Yıkama hem de Hayvan Sevgisi ile ilgili animasyonlu interaktif eğitimler verildiğini ifade etti.
Hasta, trafik kazalı ve müşkül durumdaki sahipsiz sokak hayvanları için 2 Veteriner Hekim ve 1 Veteriner Teknikeri ile 7/24 sağlık hizmeti sunan Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde yılda ortalama 750 adet sahiplendirme yapılmakta ve yılda yaklaşık 2500 hayvan ile ilgilenilmektedir. Merkezde tedavi ve bakım dışında sokak hayvanları için kısırlaştırma ve iç-dış parazit iş uygulamaları yapılmaktadır. Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışmamız neticesinde kısırlaştırılan her hayvana mikroçip uygulaması yapılmaktadır.
Her gün kamu, kurum ve kuruluşları ve özel işletmelerden toplanan yemek artıkları ve Kütahya Belediyesinin sağlamış olduğu kuru mama şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunan 13 adet Beslenme Noktasına bırakmaktadır.
Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, 04.10.2019 tarihinden itibaren 10.06.2019 tarih ve 161 sayılı Meclis kararı ile yürürlüğe giren Sağlık İşleri Müdürlüğü Hayvan Barınağı çalışma usul ve esaslarına dair yönerge gereği; Salı, Çarşamba, Perşembe günleri saat: 14.00/16.00, Cumartesi günü ise 10.00/12.00 saatleri arasında vatandaşların ziyaretine açıktır.
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezini yaklaşık 700 öğrenci ve 55 öğretmen ziyaret etti.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1547