3 Ekim 2019 Perşembe

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreninde katılımcılara hitap eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Üniversite öğrencilerine ikametlerini Kütahya’ya taşımaları yönünde çağrıda bulunan ve Sosyal Sorumluluk Projeleri arasında yer alan İkamet Kart Projesi ile ilgili bilgiler veren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK;Kütahya genelinde yaşayan her 12 kişiden birinin, şehir merkezimizde yaşayan her 8 kişiden birinin öğrenci olduğu bir ilde, gerçekte 600 bine yakın vatandaşımızın ikamet ettiği Kütahya’da maalesef resmi kayıtlarımız bunu göstermiyor.
Kütahya merkezinde 300 bine yakın vatandaşımızın hizmetine koşan Kütahya Belediyesi, gerçekte 246 bin nüfus karşılığında aldığı kaynaklarla bunu yerine getirmeye çalışıyor. Özellikle bu sorunun çözümü konusunda saygıdeğer Kütahyalı hemşehrilerim ve siz değerli öğrenci kardeşlerimden şehrimize katkı yapmanızı arzu ediyoruz. Çünkü üniversite topluluğu dinamit bir topluluk, toplumların yönlendirilmesinde, geleceğe hazırlanmasında en büyük görevleri yüklediğimiz geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bulunduğu bir topluluk. Eğer şehre gerek siyasi gerek sosyal gerekse bilimsel anlamda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirecek şekilde katkıda bulunamazsak bu toplumlar maalesef alaşağı olur. İki üniversitemizde gerçekte 50 bine yakın öğrencimiz var ve hizmeti Kütahya’dan alıyor. Ama resmiyette yok.
Önümüzdeki 4 yıl boyunca lisans programına kayıt olan öğrencilerimiz burada. 2 Yıl boyunca ön lisansa kayıt olan öğrencilerimizde burada. Gelin birinci adres olarak ikametgâhlarımızı Kütahya’mıza taşıyalım. O zaman gerçek nüfusla resmi nüfus birbirine yaklaşacak, kaynaklarımız artacak ve size sunmaya çalıştığımız hizmetin kalitesi yüzde yüze yaklaşacak. Bunun için bu dönem sizlerle şehrimize sahip çıkmak adına ciddi bir proje hazırlığımız oldu. İkametgahlarını birinci adres olarak şehrimize taşıyan gençlerimize bu katkılarının karşılığında ulaştırmadan gıdaya kadar Kütahya Belediyesinin kendilerine verdiği İkamet Kartlarıyla gittiklerinde anlaşmalı esnafımızdan belli oranlarda indirim alacaklar.
İnşallah öğrencilerimizle şehrimizin bütünleşerek burayı yaşanabilir kent olmada en iddialı grup olarak sizi görüyoruz. Çünkü bir nüfusun %15’e yakını genç ve üniversite öğrencisiyse inanıyorum ki bunların bu şehre çok ciddi katkıları olacaktır. Bu şehir öğrenci dostu ve kendi vatandaşına hizmet etmekten haz duyan bir şehir olacaktır. Şehrimiz üniversitelerine kayıt yaptıran öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum, şeklinde konuştu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 916