28 Eylül 2019 Cumartesi

Kütahya’da 376. kısa dönem erbaş ve erler ile 29. dönem bedelli erler yemin etti.

Sancağın tanıtılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenlerde eğitimlerini tamamlayan 2 bin 250 kısa dönem erbaş ve erler ile bedelli erler Türk bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin etti.

Yemin törenlerinin ecdattan kalan bir miras, vatan ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği çok özel anlar olduğunu söyleyen Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ;Vatana ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği milli bir geleneğimizdir. Sizlerin varlığı ile bu törenlerin anlamı ve coşkusu daha da büyümekte, heyecanı bir kat daha artmaktadır, dedi.

Törenin ardından Vali Dr. Ömer TORAMAN, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile beraberindeki protokol üyeleri Destek Grup Komutanlığı Erbaş/Er Gazinosunun açılışını gerçekleştirdi.

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenen yemin törenlerine; Vali Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren AKBEY, Baro Başkanı Ahmet ATAM, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa ÇEKİÇ, İl Emniyet Müdürü Necmettin KOÇ, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, askeri erkan ile asker aileleri katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1265