13 Eylül 2019 Cuma

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, aşure günü sebebiyle Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, hemşehrilerine aşure ikram etti.
Kütahya Belediyesi tarafından Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen aşure dağıtımı Zafer Meydanında kurulan stantta hemşehrilerimizin yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, aşure standının başına geçip kendi elleriyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Çölyak hastası vatandaşları da unutmayan Kütahya Belediyesi, çölyak hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla vatandaşlara glütensiz aşure ikramında da bulundu.
Aşure dağıtım programına katılan Kütahya Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nuray SAYINER, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a Kütahya Belediyesinin ilk kez gerçekleştirmiş olduğu glütensiz aşure ikramı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.
Zafer Meydanında düzenlenen ve yaklaşık 5000 kişiye aşure ikramında bulunulan programda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, hemşehrilerinin Muharrem ayını tebrik etti.
Başkan IŞIK; İlklerin şehri, kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Kütahya’mızda Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanımızın talebi doğrultusunda bir ilke imza atıp glütensiz aşure ikramında bulunduk. İnşallah önümüzdeki yılda fırıncılar odamızla ile yapacağımız görüşme doğrultusunda size glütensiz ekmek yaptıracağız. Bu kapsamda çalışmalarımız devam ediyor. Tüm hemşehrilerimin bu vesileyle Muharrem ayını tebrik ediyor, hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Allah kabul etsin, şeklinde konuştu.
Etkinliğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar Başkan IŞIK’a aşure dağıtımı dolayısıyla teşekkür ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Programa; Kütahya Milletvekili İshak GAZEL, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Vali Yardımcısı Mustafa GÜNEY, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Daire Müdürleri, STK Temsilcileri, Basın Mensupları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1002