12 Eylül 2019 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, seçim vaatleri arasında bulunan ve Sosyal Sorumluluk Projeleri arasında yer alan Hilal Kart projesini hayata geçirdi.
Kütahya Belediyesi tarafından tespit edilen 292 aile Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen törende kartlarını Başkan IŞIK’ın elinden aldı. Programda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Hilal Kart Ananınızın ak sütü gibi helal olsun, dedi.
Hilal Kart dağıtım töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Çok anlamlı bir günde sizlerle birlikteyiz. Öncelikle böyle bir sosyal sorumluluk projesinin tarafları olarak sizinle birlikte burada buluşmanın mutluluğu içerisindeyiz. 31 Mart 2019 seçimleri öncesinde aziz Kütahyalı hemşerilerime bir vaadimiz vardı. Sosyal yardıma muhtaç ailelerimizin babası olacağız. Onların elinden tutacağız. Onları insanca yaşayacağı bir sistemle destekleyeceğiz demiştim. Bugün bunun ilk programını yapıyoruz, dedi.
292 Ailemize yaklaşık bin kişilik nüfusa Kütahya Belediyesi Hilal Kart projesiyle ailelerin büyüklüğüne göre gelir durumuna göre içine sosyal yardım kredisi yüklenmiş kartları dağıtacağız diyen Başkan IŞIK; Eskiden olduğu gibi sizi birilerinin kapısına muhtaç etmeyeceğiz. Bu kartı alacaksınız. Ailenizin ihtiyacı olan ne ise hangi markette aradığınız gıda maddesi veya diğer aile ihtiyaçları varsa gidip kredi kartı kullanır gibi Kütahya Belediyesi olarak size vereceğimiz Hilal kartla alışverişini yapabileceksiniz, ifadelerini kullandı.
Başkan IŞIK; Bin kişiye yakın ailemiz bu kart için başvuru yapmıştır. Onları da aynı böyle kucaklayacağız. Şu anda kart dağıtacağımız ailelerimiz öncelikle desteğe muhtaç olarak gördüğümüz ve arkadaşlarımızın yaptığı incelemeler, araştırmalar sonucunda evlerinizi gördüler, sizleri gördüler, devletin sayfalarından gerekli incelemeleri yaptılar. Sizleri hiç tanımamamıza rağmen sizler geldiniz başvurdunuz. Hakkınız olan bu Hilal Kartları helaliyle aldınız. Helal hoş olsun.
Sizlerden tek istirhamımız mümkünse ailenizin acil ihtiyacını bunla tasarruflu bir şekilde karşılamanız. Bu kartı alıp birkaç gün içerisinde harcamaktansa çocuklarımızın ihtiyacını uzun süre karşılayacak şekilde evinizin ihtiyacını telafi edecek şekilde bu kartları kullanmanızdır. Kütahya Belediyemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sizlerin ve sizin gibi yardıma muhtaç ailelerimizin yanındadır. Kapımızda gönlümüzde sonuna kadar açık. Hangi vatandaşımızın hangi işi olursa ilgili birimimizin kapısı size açık. Huzurunuzda bu organizasyonu yapan, emeği geçen tüm belediye çalışanlarımı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Kutluyorum, dedi.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; İşte belediyecilik bu, sosyal belediyecilikte bu, daha öncekileri eleştirmiyorum. Ama siz artık şunu diyemeyeceksiniz “ben yardıma muhtaç olduğum halde Kütahya Belediyesinden yardım alamadım. Ama benden daha zengin durumda olanlar aldı” işte bu yok. Bundan sonra bu olmayacak. Acil yardıma muhtaç ailelerimizi seçtik. Bu 292 aileyi böyle belirledik. Bundan sonraki süreçte de diğer ailelerimize elimizi uzatmaya çalışacağız, şeklinde konuştu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 3176