10 Eylül 2019 Salı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Okmeydanı Mahallesinde Kütahya Belediyesi ile Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD) işbirliğinde yürütülen “Heyelan Önleme ve Şev Stabilitesi Projesi” kapsamında bölgede incelemelerde bulundu.

Meydana gelen toprak kayması ve heyelanı önlemek amacıyla Okmeydanı Mahallesinde Kütahya Belediyesi ile Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD) işbirliğinde yürütülen “Heyelan Önleme ve Şev Stabilitesi Projesi” çerçevesinde Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, çalışma yapılan bölgede incelemelerde bulunup ilgili teknik personelden bilgi aldı.

Okmeydanı Mahallesinde bulunan Dağçiçeği, Şafak Yıldızı, Kestane, Pelit, Başbadem ve Kekik sokaklarının eğimleri aktif heyelan bölgesine doğru olduğu, yağmur ve yüzey sularını bölgeden tahliye edecek bir altyapı sistemi olmadığından, bu sokaklardan heyelan bölgesine akan yağmur ve yüzey suları toplanarak heyelan sahasına akmasını engelleyecek bir tahliye projesi ile heyelan alanında dökülen hafriyatların şevlendirilerek heyelanın tepe noktasındaki yük miktarının azaltılması hedeflenmektedir.

Bu sebeple Afet Acil Durum Harcama Yönetmeliği kapsamında Okmeydanı “Heyelan Önleme ve Şev Stabilitesi Projesi” ihalesi yapılıp, saha çalışmalarına başlandı.

İncelemeler esnasında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a, Belediye Başkan Yardımcısı Murat ARIK, Kütahya AFAD İl Müdürü Ahmet Ali ARTUN, Kütahya AFAD Şube Müdürü Ufuk ERGELDİ, Okmeydanı Mahalle Muhtarı Halil KANDEMİR ile Kütahya AFAD teknik personeli eşlik etti.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 902