31 Ağustos 2019 Cumartesi


Gazi Mustafa Kemal Atatürkün başkomutanlık ettiği, 30 Ağustos 1922de kesin zaferle sonuçlanan Başkomutan Meydan Muharebesinin 97. yıl dönümü topraklarımızın düşman işgalinden kurtarılıp, Türkiyenin temellerinin atıldığı Kütahyada büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandı.
Törende, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Vali Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK tarafından tören birlikleri denetlenerek, halkın bayramı kutlandı.
Mehteran ekibinin gösterisiyle başlayan kutlamalar saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.
Törende Antalya Gençlik Merkezi Gönüllülerinden Habip İsmirlinin Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Hüseyin Hazırların tüm şehitlerimiz için dua etmesinin ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ahmet Asım OKAT bir konuşma yaptı.
Protokol konuşmaların ardından 30 Ağustos Büyük Zafer Koşusunda dereceye giren sporcuların ödülleri Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU tarafından verildi.
Kutlamalar, Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerin şiirlerini okuması, SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları gösterileriyle devam etti.
Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları ile SOLOTÜRKün gösterisi ilgiyle izlendi.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, tören birliklerinin geçişiyle tamamlandı. Daha sonra Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümü dolayısıyla Polis Evinde resepsiyon verdi.
Kütahyanın Altıntaş ilçesine bağlı Zafertepeçalköydeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ, Kütahya AK Parti Milletvekilleri Ahmet TAN, Ceyda ÇETİN ERENLER, İshak GAZEL, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl KASAP, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir ŞAN, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ahmet Asım OKAT, Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Şaban BAŞOĞUL, askeri ve mülki erkan, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve 6 bin genç katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1342