7 Ağustos 2019 Çarşamba

Kütahya Belediyesi tarafından şehrimizde faaliyet gösteren 44 amatör spor kulübüne 90 bin TL nakdi yardımda bulunuldu.
Kütahya Belediye Sosyal tesislerinde düzenlenen kahvaltı programında Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat CENGİZ, şehrimizde faaliyet gösteren 44 amatör spor kulübüne paylaştırılacak olan 90 bin TL değerindeki çeki Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın elinden aldı.
Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat CENGİZ, programda Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Programda ASKF Başkanı Murat CENGİZ, nakdi desteğin 6 Engelli Spor Kulübü, Salon Spor kulüpleri ve futbol kulüpleri olmak üzere toplam 44 amatör spor kulübüne paylaştırılacağını ifade etti.
Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan programda Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Sporu, sporcuları önemsediklerini ve desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.
Kütahya Belediyesinin amatör spor kulübüne desteğinin devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Prof Dr. Alim IŞIK; Biz sporu ve sporcularımızı çok önemsiyoruz. Dolayısıyla memleketimizin geleceği olarak gördüğümüz gençlerimize sahip çıkan değerli kulüplerimizi de çok önemsiyoruz. Kütahya, önümüzdeki yıllarda spor alanında da Türkiye’de adından en çok bahsedilen bir il olsun istiyoruz. Bu sebeple alt yapı eksikliklerini önemsiyor ve bu alt yapı eksikliklerinin hızla tamamlanmasına gayret ediyoruz. Kulüplerimize ve memleketimizin çocuklarına sahip çıkalım. Belediye olarak sahasından, maddi ve manevi desteğine kadar yapabileceğimiz ne varsa sonuna kadar arkanızdayız, şeklinde konuştu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1064