7 Ağustos 2019 Çarşamba

Kütahya Belediyesi vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla E-İmar dönemini başlattı.
İmar durumunu öğrenmek isteyen vatandaşlara tek tık erişim ile büyük kolaylık sağlayacak olan E-İmar uygulaması Kütahya Belediyesi ve Netcad işbirliğinde hizmete sunuldu.
E-İmar uygulaması kapsamında Belediye bünyesinde güncellenen imar planları ve kadastro bilgilerine ait sözel ve görsel veriler, vatandaşların Belediyeye gelmesine gerek kalmadan İmar Planlarına internet üzerinden ulaşım sağlayabilecek. Hayata geçirilen E-İmar uygulaması ile İmar Planları kesintisiz ve anlık olarak görüntülenebilecek.
Vatandaşların imar durumlarını sorgulamak istedikleri yerler için; ister ada/parsel isterlerse adres/numarataj bilgilerini girerek sorgulama yapabilecekler. Bu sorgulamada; parsellerin plan fonksiyonu, kat adedi, çekme mesafesi, TAKS, KAKS değerlerine ve parsellerin diğer özel koşullarına ulaşım sağlanacaktır.
Kütahya Belediyesi resmi internet sitesi olan http://www.kutahya.bel.tr adresinden E-İmar linkini kullanarak masaüstü bilgisayar, tablet ve mobil giriş sağlanabilecek olup, elde edilen veriler yalnızca bilgi amaçlıdır. Söz konusu verilerin yasal hükümlülüğü bulunmamaktadır.


Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 3013