6 Ağustos 2019 Salı

Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı düzenlenen törenle kurbanlık satışları için açıldı.
Tavşanlı yolu Bölücek mevkiinde bulunan Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı, Kurban Hizmetleri Komisyonunun aldığı karara istinaden 05 Ağustos 2019 Pazartesi günü açılarak, Kurban bayramın 4. gününe kadar faaliyetini sürdürecek.
Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı açılış töreninde İl Genel Meclis Başkanı Musa YILMAZ ile Kütahya İl Tarım ve Orman Müdür V. Orhan ÖZÇALIK, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve ekibine Canlı Hayvan Pazar yerlerinin hazırlanmasında gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Törende katılımcılara hitap eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kurban Bayramı ve Canlı Hayvan Pazarımızın başta üreticilerimizin ve aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum, dedi.

Başkan IŞIK; Belediye olarak vatandaşlarımızın çoluğuyla çocuğuyla temiz sağlıklı her hangi bir şekilde kafasında soru işareti kalmadan kurban kesimlerini yapabilecekleri bir zemin hazırladık. Son iki yılda uygulanan giriş ve çıkış ücret tarifesi neyse bu yılda zam yapmadan hem vatandaşımıza hem üreticilerimize aynı fiyatlarda hizmet vermeye çalıştık. Ayrıca geçen yıldan farklı olarak otopark yerinden ücret almıyoruz. Tabi burada emeği geçen birçok arkadaşımız var. Veterinerlerimiz, Zabıtalarımız ve personelimiz, hepsinin tek amacı vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet verebilmek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yaklaşan Kurban Bayramının tüm milletimize, İslam alemine, Türk milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum, şeklinde konuştu.

Mahallelerdeki kurban kesim yerleriyle ilgili bilgiler veren Başkan Prof. Dr. Alim IŞIK; Vatandaşlarımızın rahat ve temiz bir şekilde kurban kesimlerini sağlamak için şehrimizin 11 noktasında suyu, gideri ve askıları olan, etrafları çevrili kesim yerlerimiz mevcuttur. Kurban kesimi için Zafertepe Mahallesi Pazaryeri, Dumlupınar Mahallesi Pazaryeri, Yenidoğan Mahallesi Pazaryeri, Okmeydanı Mahallesi Pazaryeri, Evliya Çelebi Mahallesi Pazaryeri, Merkez Pazaryeri, Ziraat Mahallesi Pazaryeri, Akkent Mahallesi, Canlı Hayvan Pazaryeri, Ilıca Kaplıcaları ve Yoncalı Kaplıcalarında hazır hale getirilmiştir, ifadelerini kullandı.

Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında, büyükbaş hayvanlar için 210 adet kapalı padok, küçükbaş hayvanlar için 120 adet kapalı padok, 112 adet açık 1. kısım, 53 adet açık 2. kısım ile küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için serbest bölümleri bulunmaktadır. Tesis 10.000 adet küçükbaş, 1500 adet büyükbaş hayvan alabilecek kapasitededir.

Canlı Hayvan Pazarında 1 adet sosyal tesis, 1 adet mescit, 1 adet kurban kontrol denetim merkezi bürosu, 2 adet kantar ve 1 adet idari bina bulunmaktadır. 26 Temmuz 2019 Cuma günü küçükbaş padoklar için kuralar çekilmiş olup, hayvan sahiplerine padokları teslim edilmiştir.

Şehir Merkezinden Canlı Hayvan Pazarına gelmek isteyen vatandaşlar için Kurban Pazarı süresi boyunca özel halk otobüsleri (10 numaralı hat doğa kolejine kadar, 12 numaralı hat Parmakören mh.) hizmet verecektir.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 3114