27 Temmuz 2019 Cumartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK Kütahya'nın Domaniç ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen, 659. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne katıldı. Düzenlenen güreşlerde başpehlivanlığı Recep KARA kazandı.

Domaniç, Ebe Çamlığı Er Meydanı'nda baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, deste büyük, deste küçük, tozkoparan ve minikler kategorilerinde müsabakalar yapıldı. 177 sporcunun katıldığı organizasyonda güreş ağalığını ise diş teknisyeni Nadir GÖK yaptı.

Müsabakaların finalinde Serhat GÖKMEN'e üstünlük sağlayan Recep KARA, başpehlivanlığı elde etti. Organizasyonda üçüncülüğü ise Ertuğrul DAĞDEVİREN ile Yıldıray AKIN paylaştı.

Baş altı kategorisinde ise Erdal DUMAN birinci, Kazım SAN ikinci ve Şener SAR ile Alpaslan TEMİZCE üçüncü oldu.

Bu yılki ağalık seçimlerine 4 ağa adayı katıldı. İş Adamı Mahmut Yaran, 50 bin TL nakit para bağışında bulunarak ağalık ihalesini aldı.

659. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya MHP İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail KÜÇÜK, MHP Kadın Kolları Başkanı Hülya ÖZTÜRK, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1222