17 Temmuz 2019 Çarşamba

Operators in General Morrey-Type Spaces and Applications (OMTSA 2019) adlı uluslararası konferans Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) başladı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Fen Edebiyat Fakültesinin Matematik Bölüm Başkanlığı tarafından düzenlenen Operators in General Morrey-Type Spaces and Applications (OMTSA 2019) konferansına 15 ülkeden 95 farklı konuşmacı katıldı.
19 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek olan konferans 3 günde ve 21 oturumda tamamlanacak. Matematik alanında dünyaca tanınan pek çok bilim insanının konuşmacı olarak katılacağı konferansta matematikte son yıllarda öne çıkan popüler kavramlar tartışılacak ve bilim insanlarının yaptıkları çalışmaları, meslektaşlarıyla paylaşmaları sağlanacak.
Operators in General Morrey-Type Spaces and Applications (OMTSA 2019) adlı uluslararası konferansta Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, katılımcılara hitap etti.
Konferansta katılımcılara Kütahya ile ilgili bilgiler veren Başkan IŞIK; Dünyaca ünlü Çavdahisar Aizanoi Harabeleri, Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş döneminde önemli bir görev üstlenen Hayme Ana’nın Türbesi ilimiz Domaniç ilçesindedir. Yine Cevizli Dere Şehitliği Emet İlçemizdedir. Diğer taraftan ilimiz dünyada eşi benzeri olmayan termal şifa kaynağı Jeotermal enerjinin yaygın olduğu bir ildir. Örneğin Merkez İlçemizdeki Yoncalı Kaplıcaları, Tavşanlı Göbel, Emet, Hisarcık, Gediz ve Simav Eynal Kaplıcaları bu alanda ünlü termal kaynaklardır ve ilimizdedir, dedi.
Dünyanın en büyük bor rezervi bu ildedir ve %40 oranında küresel, dünyada sadece Kütahya’da olduğunu sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Dolayısıyla üniversitemizde de bor ve buna yönelik ürünlerle ilgili ciddi araştırmalar yapılmış ve yapılmaktadır. Birçok modelleme çalışmalarının temeli matematiği dayanmaktadır.
Mühendislik ve Uygulamalı Bilimlerde matematiğin yeri ve önemli tartışılmazdır. Bu nedenle ilimizde yapılan konferansı çok önemsiyoruz. Hem ilimizin ve üniversitemizin dışarıdan gelen siz değerli misafirlerimizce daha iyi tanınması hem de bu alanda değerli çalışmalar yapan siz bilim adamlarının birbirileriyle tanışması açısından da bu konferansı önemsiyoruz.
Şehrimizde 3 gün boyunca keyifli zaman geçirmenizi ve faydalı bir toplantı yapmanızı canı gönülden diliyorum. Yaklaşık 300 bin nüfuslu merkez ilçemizde yapılacak olan bu konferansın matematik camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Şehrimize hoş geldiniz, şeklinde konuştu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1272