16 Temmuz 2019 Salı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain kalkışmasının 3. yıldönümünde Kütahya tek yürek oldu. Genciyle yaşlısıyla meydanı dolduran vatandaşlar saygı duruşunda bulundu, hep bir ağızdan coşkuyla İstiklal Marşını okudu.

Kütahya Mehter Takımının gösterilerinin ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR tüm şehitler ve ebediyete intikal etmiş gaziler için dua etti.

Zafer Meydanı'nda düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında vatandaşlara hitap eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; 3 Yıl önce bugün devletin anayasal düzenini yıkmaya, milletin iradesini yok etmeye yönelik olarak FETÖ Terör Örgütü tarafından başlatılan ayaklanma girişimi, aziz milletimizin direnişi ile milli birliğin, beraberliğin sağlandığı bir geceye dönüşmüştür, dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’nin ‘Nereden gelirse gelsin, seçilmiş hükümetin ve devletin yanındayız’ mesajıyla başlayan direniş, o günün Başbakanı Sayın Binali YILDIRIM’ın ‘Bu bir kalkışmadır, bedeli ne olursa olsun ödettirilecektir’ sözüyle daha da milletimizin bir araya gelmesine vesile olmuştur ve nihayet Sayın Cumhurbaşkanımızın canlı yayınla milletimizi meydanlara ve havalimanlarına davet etmesiyle adeta bu kalkışma püskürtülmüş ve milletin gücü üstünde hiçbir gücün olmayacağı tüm dünyaya ilan edilmiştir.

İşte milli birlik ve beraberlik budur, kahramanlık budur. Vatan evlatlarımızın vatanın selameti, milletimizin bekası için gözünü kırpmadan tankın önüne, tüfeğin önüne, merminin önüne kendini atıp canını vermesi bu milletin en büyük hasretlerinden birisidir. Allah şehitlerimizin ruhlarını şad eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin.

Değerli hemşehrilerim, birliğin ve beraberliğin değeri yaşanan bu acı tecrübelerden sonra bir kez daha ortaya çıkmıştır. Tarihe baktığınız zaman yakın dönemdeki tüm darbe girişimlerinin sonucunda veya gerçekleşen darbelerin sonucunda zarar görenler Anadolu’nun gerçek kahramanı, gerçek sahibi Anadolu çocukları olmuştur.
Bu darbe girişimi de eğer başarıya ulaşmış olsaydı, birçok Anadolu çocuğu yine mağdur olacaktı. Onun için siyasi düşüncelerimiz ne olursa olsun, dünya görüşlerimiz ne olursa olsun, eğer konu vatansa, konu beka ise gerisi teferruattır diyeceğiz. Kütahya’mızda bunu göstermiştir. Bugün bu meydanın dolması siz değerli hemşehrilerimin ülkemize ve aziz milletimize ne kadar bağlı, ne kadar sadık olduğunun en bariz göstergesidir.

Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur, olmayacaktır. Kütahya’mızda da bir olduk, bir olmaya devam edeceğiz. Tek tek her türlü sorunumuzu inşallah beraber çözeceğiz ve birlikte başaracağız. Allah birlik, beraberlik ve dirlik içerisinde aziz millerimizi daim eylesin. Hepinize hayırlı geceler diliyorum, şeklinde konuştu.

Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın anma töreninde yaptığı konuşması led ekrana yansıtıldı. Gecede şiirler ve ilahiler okundu, kahramanlık türküleri seslendirildi.

Darbe girişiminin gerçekleştirildiği saat 00.13’te tüm illerde olduğu gibi Kütahya’da da sela okundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı çerçevesinde Kütahya Belediyesi tarafından Zafer Meydanında düzenlenen etkinliklere katılan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, hemşehrilerine pilav dağıttı.

Zafer Meydanı'nda düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına; Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak GAZEL ile Ceyda Çetin ERENLER, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi GÖREN, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun DÜNDAR, İl Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, STK Temsilcileri, protokol üyelerinin eşleri, bazı daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 940