15 Temmuz 2019 Pazartesi

Kütahyada "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla protokol üyeleri ve vatandaşlar Kütahya Hava ve Polis Şehitliklerini ziyaret etti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin 3. yılı sebebiyle düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri Kütahya Hava ve Polis Şehitliği ziyaretleri ile başladı.

Şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş şehitleri anmak üzere Kütahya il protokolü ile birlikte Hava ve Polis Şehitliğinde bir araya geldi.

Kabirlere karanfil bırakılmasının ardından, İl Müftülüğü görevlileri Kuran-ı Kerim okudu. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından vatanın birliği ve dirliği için dua edildi.

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" sebebi ile yapılan şehitlik ziyaretinde Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, 15 Temmuz 2016 tarihinde istikbalimize, istiklalimize ve milli hakimiyetimize yönelik iç ve dış güçlerin girişimi ile darbe girişiminde bulunulmuştur. Vatanın bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliğine yönelik bu hain darbe girişimi halkımızın birlik ve beraberliği ile sonuçsuz kalmıştır. Vicdanlarını, dinlerini, memleketlerini satmış bir kısım Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu hainlerine karşı, milyonlarca vatandaşımız meydanlara inerek demokrasiye sahip çıktı ve bu darbe girişimini def etti. Darbeciler 15 Temmuz gecesi büyük bir darbe yediler. O karanlık gecede vatandaşlarımız kendilerini tankların, silahların önüne siper etti. Allah onlardan razı olsun. 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız dedi.

Hava ve Polis Şehitliğindeki ziyaretin ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve il protokolü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında,15 Temmuz 2016 Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanında fidan dikip, can suyu verdi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve İl protokolü daha sonra, 15 Temmuz şehitleri için Ulu Camide düzenlenen mevlid programına geçti.

Alipaşa cami'de düzenlenen mevlitte Kur'an-ı Kerim okunarak, tüm şehitlerimiz için dua edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, dolayısı ile düzenlenen etkinliklere, Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Cumhuriyet Başsavcısı Evren AKBEY, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Celal YÜCEL, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vural KAVUNCU, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi GÖREN, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun DÜNDAR, İl Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, Siyasi Partiler İl ve Merkez İlçe Başkanları, İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1379