12 Temmuz 2019 Cuma

1.Organize Sanayi Bölgesi (OSB), ilk Genel Kurul toplantısı yapıldı.

1. OSB Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen Genel Kurul toplantısında Tolga ESKİOĞLU, Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga ESKİOĞLU, Genel Kurul süreci ve sonrasında gerçekleştirilecek ve uygulanacak olan iş ve işleyişler hakkında bilgi verdi.

1.OSB Genel Kurul toplantısı çerçevesinde yönetim ve denetim kurulu raporları, bilanço ve gelir gider tabloları, YMM raporu ibra edilerek oy birliği ile kabul edildi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, 1.OSB Genel Kurul toplantısında katılımcılara hitap etti. 1.Organize Sanayi Bölgesi Olağan 1. Genel Kurul Toplantısının hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Değerli Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımız ve kıymetli Sanayici İş adamlarımız, öncelikle kendi kendini yönetir duruma gelen 1. Organize Sanayi Bölgemizin siz değerli iş adamlarını canı gönülden kutluyorum. Olması gereken oluyor, keşke bu düzenleme daha önce yapılmış olsaydı. Geçmişten bugüne gerçekten ciddi katkılarda bulunan değerli iş adamlarımız başta olmak üzere görev alan yönetim kurulu başkan ve üyelerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. 1. Organize Sanayi Bölgesi Olağan 1. Genel Kurul Toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum, dedi.

Şehrimiz için Organize Sanayi Bölgelerinin önemine de değinen Başkan IŞIK; Kütahya için 1. Organize Sanayi Bölgesi çok önemli, bizim için de çok önemli. İnşallah bundan sonraki süreçte gerek 2. Organize Sanayi Bölgesi gerekse Zafer Organize Sanayi Bölgesinin doluluk oranlarının artması ve yatırımların başlaması bizim en büyük dileğimiz. Özellikle Zafer Organize Sanayi Bölgesinin biran önce faaliyete geçmesiyle ilgili sizlere, bizlere ve Kütahya’daki ilgili kurum ve kuruluşlara çok büyük görevler düşüyor. İnşallah önümüzdeki 5 yıl içerisinde önemli işler yapabileceğimize inanıyorum, ifadelerini kullandı.

Seçimlerden önce hemşehrilerine verdikleri sözlerin arkasında durduklarını dile getiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Biz kararlı bir şekilde sizler ve Kütahya’mızın desteği ile hemşehrilerimize seçimlerden önce hangi sözü vermişsek sonuna kadar arkasında duruyoruz. 5 yıl içerisinde tüm bu vaatlerimizin yerine gelmesi konusunda yapılması gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu çerçevede özellikle önemsediğimiz bir konu olan 1. Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayını vatandaşlarımızın katkısıyla yapıyoruz. Bugün çalıştayın 3. günü, inşallah çok önemli kararlar çıkacağını düşünüyorum. Eylül veya Ekim ayında da İstihdam ve Sosyo Ekonomik potansiyelimizin belirlenmesi çalıştayını gerçekleştireceğiz. Bunu da ciddi bir şekilde 3 gün boyunca tartışacağız. Kütahya nerede? Önceliklerini hangi sıraya göre belirlemeli ve hangi faaliyetlerde bulunmalı? Onu bir kez daha kamuoyu ile paylaşıp, bizde belediye olarak çıkan kararlar doğrultusunda nerede durmamız gerektiğine karar vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun, şeklinde konuştu.

Genel Kurulda daha sonra 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga ESKİOĞLU, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmet ÖZOTRAÇ’a hediye takdim etti.

Dilek ve temenninin ardından Genel Kurul toplantısı son buldu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1162