10 Temmuz 2019 Çarşamba

Kütahya Belediyesi 1. Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayı gerçekleşti.

Kütahya Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşen 1. Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

1.Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayında katılımcılara hitap eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya için ortak ve en önemli sorunlardan birisi olarak gördüğümüz kent içi ulaşım ve trafik sorununu amaçlayan çalıştayımıza hoş geldiniz, dedi.

1.Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayının temel amacının Kütahyalıların görüşlerinin alınarak trafik ve ulaşım sorunlarını çözmek istediklerini dile getiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Şehrimizde bulunan 66 mahallesinin ortak sorunu nedir? Diye bir soru sorulsa tamamından gelecek tek bir cevap var, trafik. Biz seçim öncesi mahalle ziyaretlerimizde gittiğimiz her mahallede mutlaka trafik ve ulaşımla ilgili birçok sorunla karşılaştık. Çözüm önerimiz şu demek yerine böyle bir çalıştay sözü verdik. Bunun yanı sıra hemşehrilerimize inşallah Eylül veya Ekim ayında gerçekleştireceğimiz İstihdam ve Sosyo Ekonomik potansiyelimizin belirlenmesine yönelik bir çalıştay yapacağımızın sözünü vermiştik. Öncelikli olarak yaz tatilinde acil çözüm bekleyen trafik ve ulaşım sorunlarına neşter vurmak istiyoruz. Öğrencilerimiz yokken ve tekrar şehrimiz Üniversitesine gelmeden önce bu sorunların çözümünü mutlaka bulmamız gerekiyor. Sizlerin değerli görüşlerine ihtiyacımız var. Evet bizimde bildiğimiz, olması gereken çözüm önerilerimiz var. Ama istiyoruz ki bu Kütahyalı hemşehrilerimizin ortak kararı olsun. Hemşehrilerimizin de görüşlerini alarak bu işi şekillendirelim ve biz yaptık oldu anlayışına müsaade etmeyelim. 1. Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayının temel amacı budur, ifadelerini kullandı.

1. Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayının üç gün boyunca devam edeceğini ve ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Üç gün trafik ve ulaşım konusunu konuşacağız. İnanıyorum ki çok değerli görüşlerinizi yansıtacaksınız. Biz bundan mutlaka yararlanacağız. Çünkü bir kentin ulaşımla ilgili bir sorunu varsa, o kentte huzur yoktur. Burada trafik ve ulaşıma dair her türlü sorunu konuşacağız. Mutlaka çözüm odaklı bir çalıştay olmasını arzu ediyoruz. Ne konuşacaksak burada konuşalım, doğru ya da yanlış her şey burada konuşulsun istiyoruz. Sizlerin görüşlerini çok önemsiyoruz. Hepsi kayıt altına alınacak ve mutlaka değerlendirilecek. Bu duygu ve düşüncelerle 1. Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayının düzenlenmesinde emeği geçen tüm Belediye Başkan Yardımcılarımız, Ulaşım Müdürlüğümüz ve diğer müdür, çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başta muhtarlarımız olmak üzere siz değerli katılımcılarımıza da ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Çalıştayımızın Kütahya’mıza, şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum, şeklinde konuştu.

1.Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayı, Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak ULUDAĞ, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet ERDEM ile İl Trafik Şube Müdür Vekili Erkay ARICI'nın
sunumu ve katılımcıların karşılıklı fikir alışverişinde bulunması ile devam edecek.

Ulaşım Sorunlarına Genel Bakış, Emniyet Müdürlüğü İl Trafik Komisyonu Görev ve Sorumlulukları, Doğru Bilinen Yanlışlar, Toplu Taşıma Sorunları, Toplumsal Bilinçlenme ve Trafik Kültürü, Tam Erişilebilirlik ve Kütahya’da Ulaşımı, Öncelikli Araçların Sorunları ve Çözüm Önerileri, Genel Trafik Sorunları, Yaya, çocuk ve yaşlı, Bisiklet, Motorsiklet ve Yayaların Şehir Trafiğindeki Yeri, Elektronik Denetleme Sistemi, Ücret Toplama Sistemi, Kamera Sistemleri, Otopark Sorunu ve Çözüm Önerileri, Akıllı Şehircilik ve Kütahya, Üniversite İçi Ulaşım, Bireysel Ulaşım Sorunları, Şehirlerarası Otobüs Terminali Sorunları, Turistik Bölgelere Ulaşım, Taksi Durakları, Konumları, Sorunları, Duraklar Arası Eşgüdüm konu başlıklarının değerlendirilip ele alınacağı 1.Kent İçi Trafik ve Ulaşım Çalıştayı, 12 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1234