6 Temmuz 2019 Cumartesi

Kütahyada silahaltına alınan 375. kısa dönem yükümlü erler için Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında yemin töreni gerçekleştirildi.
Sancağın tanıtılması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenlerde eğitimlerini tamamlayan 250 kısa dönem yükümlü er Türk bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin etti.
Türk Silahlı Kuvvetlerinde icra edilen yemin törenlerinin ecdattan kalan bir miras olduğunu belirten Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ; Vatana ve millete bağlılığın şeref sözüyle perçinlendiği milli bir geleneğimizdir. Sizlerin varlığı ile bu törenlerin anlamı ve coşkusu daha da büyümekte, heyecanı bir kat daha artmaktadır, dedi.
Yemin töreni, Vali Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile diğer protokol üyeleri tarafından başarılı erlere ödül verilmesiyle sona erdi.
Törene; Vali Dr. Ömer TORAMAN, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun DÜNDAR, İl Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, bazı daire müdürleri, askeri erkan ile asker aileleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1392