29 Haziran 2019 Cumartesi

Kütahya Belediyesi ile Pecs Belediyesi ortaklığında yürütülen “İş Birliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık” projesi kapsamında Pecs Belediyesi yetkililerinin Kütahya’daki temasları sona erdi.
Kütahya Belediyesi ile Kardeş şehir Pecs Belediyesi “İş Birliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık” projesi çerçevesinde Pecs Belediyesi Kültür ve Eğitim Komitesi Başkanı Bognár LÁSZLÓ, Belediye Kabinesi Başkan Yardımcısı Rabiné Kovács Eszter VIRÁG, Pecs Genel Meclis Üyesi Kövesi Mária ILDIKO, Uluslararası ve Sosyal İlişkiler Sorumlusu Fehér Éva ÁGNES, Ağ Geliştirme Müdürü Péter SALAMON, Strateji Uzmanı Pınar ADALI AL, Alan Koordinatörleri Hayriye BERAT, Arzu İrge ÖZYOL, Küme Uzmanı Mónika Alíz MÈSZÁROS, Saha Uzmanı Ali Asker AL’ın şehrimizdeki temasları son buldu.
Program kapsamında heyetin ilk ziyareti Arkeoloji Müzesine oldu. Kütahya Arkeoloji Müzesini gezen Macaristan heyeti daha sonra Çini müzesini ziyaret etti.
Kütahya Belediye Kültür Sosyal İşleri Müdürü Mehmet ZENCİ ile Kütahya Belediyesi proje ekibinin eşlik ettiği Pécs Belediyesi heyeti, Macar Evinde incelemelerde bulunduktan sonra UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Mehmet GÜRSOY’un atölyesini gezdi.
Temaslarına Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) Başkanı Bayram YILDIZ’ı ziyaret ederek devam eden heyet, son olarak Kütahya Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Kütahya Fotoğrafçılar Çiniciler ve El Sanatları Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret etti.
Macaristan heyeti sona eren temasların ardından Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN ve Ali İhsan ERTAŞ ile Hilton Otelde değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Değerlendirme toplantısında Pecs Belediyesi heyeti Kütahya Belediyesinin gösterdiği sıcak ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti dile getirip Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN ve Ali İhsan ERTAŞ’a teşekkürlerini sundu.


Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 943