28 Haziran 2019 Cuma

Kütahya Belediyesi ile Pecs Belediyesi ortaklığında yürütülen “İş Birliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık” projesi kapsamında Pecs Belediyesi yetkililerinin Kütahya’daki temasları sürüyor.
Kütahya’nın 1975 yılından beri kardeş şehri olan Macaristan’ın Pecs şehri ile Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı çerçevesinde desteklenen “İş Birliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık” projesi kapsamında ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Kütahya Belediyesi ile Pecs Belediyesi arasında karşılıklı ziyaretler devam ediyor.
Kütahya Belediyesi ile Kardeş şehir Pecs Belediyesi “İş Birliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık” projesi çerçevesinde Pecs Belediyesi Kültür ve Eğitim Komitesi Başkanı Bognár LÁSZLÓ, Belediye Kabinesi Başkan Yardımcısı Rabiné Kovács Eszter VIRÁG, Pecs Genel Meclis Üyesi Kövesi Mária ILDIKO, Uluslararası ve Sosyal İlişkiler Sorumlusu Fehér Éva ÁGNES, Ağ Geliştirme Müdürü Péter SALAMON, Strateji Uzmanı Pınar ADALI AL, Alan Koordinatörleri Hayriye BERAT, Arzu İrge ÖZYOL, Küme Uzmanı Mónika Alíz MÈSZÁROS, Saha Uzmanı Ali Asker AL şehrimizde bir dizi temaslarda bulundu.
Program çerçevesinde heyet ilk olarak Kütahya Aizanoi Antik Kentini ziyaret etti. Kütahya Aizanoi Antik Kentinde incelemelerde bulunup bilgi alan heyet daha sonra Kütahya Kalesini ziyaret etti.
Kütahya Belediye Kültür Sosyal İşleri Müdürü Mehmet ZENCİ ile Kütahya Belediyesi proje ekibinin eşlik ettiği Pécs Belediyesi heyeti, Kütahya Belediyesi İŞGEM ve KESTAŞ’ta incelemelerde bulunup atölyeleri gezdi.
Kütahya Belediyesi İŞGEM ve KESTAŞ’a gerçekleşen ziyaretin sona ermesiyle birlikte Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Macaristan heyeti burada karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Heyet günlük program kapsamında son olarak Keramika Seramik’i ziyaret etti. Macaristan heyetini burada Keramika Genel Müdürü Emin YÜCE karşıladı. Ziyarette Keramika Seramik ve ürünler hakkında bilgileri Genel Müdür Emin YÜCE verdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1152