19 Haziran 2019 Çarşamba

Tarihi Kentler Birliği (TKB) 2019 yılı Meclis Olağan 1. Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti.
Divan İstanbul Asia Otelde gerçekleşen Tarihi Kentler Birliği 2019 yılı Meclis Olağan 1. Toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Tarihi Kentler Birliği 2019 yılı Meclis Olağan 1. Toplantısında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin GÜNGÖR, Tarihi Kentler Birliği Başkanlığına (TKB) seçildi.
Meclis 1. Başkanı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Meclis 2. Başkanı ise Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI seçildi. Meclis Başkanlık Divan Katip Üyeleri, Birlik Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu Kurulması ve Komisyon Üyelerinin seçildiği toplantı, Birliğin 2018 yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi ile sona erdi.
Program çerçevesinde daha sonra Tarihi Kentler Birliği Müze Özendirme Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi. Müze Özendirme Yarışması Ödülleri kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine Kahramanmaraş Dondurma Müzesine ödül verildi.
Tarihi Kentler Birliği (TKB) 2019 yılı Meclis Olağan 1. Toplantısına; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Hayrettin GÜNGÖR, Tarihi Kentler Birliği Genel Sekreteri Sezer CİHAN, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Prof. Dr. Metin SÖZEN, Kütahya Belediye Başkan Vekili Salih ÖZDEN, Kütahya Belediye Meclis Üyesi Serda Bal YILDIZ, çok sayıda ilçe, belde belediye başkanı, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve davetliler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 481