7 Mayıs 2019 Salı

Kütahya Belediye Meclisi 1. Dönem 2. Olağan 2. Birleşim Meclis Toplantısı, 06.05.2019 tarihinde Kütahya Belediyesi Hizmet binası Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIKın Başkanlığında gerçekleşti.
Belediye Meclisinde 2018 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesapları konusu, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliğinin 3/b maddesinin h fıkrasına göre ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılan Gıda (Alışveriş Kartı) yardımının 2019 yılı haziran ayından itibaren, Hilal Kart (Alışveriş Kartı) adı altında ve yapılan yardımın %50 oranında artırılarak devam etmesi konusunu görüşüldü.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIKın seçim vaadleri arasında yer alan ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımların yüzde 50 oranında artırılması ve Hilal Kart uygulaması ile ihtiyaç sahiplerine erişilmesi konusu Kütahya Belediye Meclisinde görüşüldü.
Oy çokluğu ile kabul edilen Hilal Kart uygulamasıyla 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle ihtiyaç sahibi; 1 kişilik aileye 150 TL, 2 kişilik aileye 190 TL, 3 kişilik aileye 230 TL, 4 kişilik aileye 270 TL, 5 kişilik aileye 310 TL, 6 kişilik aileye 350 TL sosyal yardım yapılacak. Belediyenin sosyal yardım miktarı Hilal Kart'a yüklenecek ve banka kartı gibi kullanılacak olan bu kartla mahalle esnaflarından da alışveriş yapılması sağlanacak.
Toplantıya; Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Meclis Üyeleri ve Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri katıldı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1860