3 Mayıs 2019 Cuma

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın talimatlarıyla şehrimiz sokaklarında Ramazan Davulu geleneği yeniden hayat buluyor.
2019 Yılı Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde Kütahya Belediyesinde hazırlıklar hızla devam ediyor.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, 2019 yılı Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında hemşehrilerinin isteklerine kayıtsız kalmayıp geleneksel Ramazan Davulu geleneğini şehrimizde yeniden uygulanması talimatını verdi.
Ramazan ayı etkinlikleri hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, iftarların yeni belediye binası önündeki alanda yapılacağını ve tüm vatandaşlara açık olacağını belirtti. Ayrıca Başkan IŞIK, kültür ve sanat etkinliklerinin yerel imkanlar kullanılarak gerçekleştirileceğini vurguladı.
Şehrimizde kültür ve sanat sokağı olarak adlandırılan Germiyan Sokak ve Ulu Cami arasındaki bölgede Ramazan etkinlikleri için kullanılacak olup, söz konusu alanlarda Kütahya Belediyesi belli yerlere açacağı stantlarla vatandaşımıza ve sivil toplum örgütlerinin hizmetine sunulacak. Ramazan ayı etkinlikleri, kültür ve sanat sokaklarında devam edecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1198