28 Nisan 2019 Pazar

Eskişehir’de yaşanan trafik kazası sonucu şehit düşen polis memuru Halil BUDAK, baba ocağı Kütahya'nın Ağaçköy Mahallesinde ebediyete uğurlandı.
Eskişehir'de 14 Nisan'da etkili olan dolu ve sağanak nedeniyle, Ankara karayolu üzerinde aralarında trafik polisi aracının da yer aldığı 8 araç zincirleme trafik kazası geçirmişti. Kazada ağır yaralanan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Halil BUDAK, kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 14 günlük yaşam mücadelesini kaybederek şehit oldu.
Evli ve 2 kız babası olan 20 yıllık polis memuru Halil BUDAK için Eskişehir Emniyet Müdürlüğü önünde uğurlama töreni düzendi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törenin ardından şehit polis memuru Halil BUDAK’ın naaşı baba evinde helallik alınmasının ardından törenin yapılacağı Ağaçköy Mahalle Camiine getirildi.
Kütahya İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit polis memuru Halil BUDAK’ın tabutu mesai arkadaşları, askerler ve vatandaşlar tarafından omuzlara alınarak tekbirler eşliğinde Ağaçköy Mahalle Mezarlığı'na defnedildi.
Şehit için düzenlenen törene; Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Kütahya Milletvekili Ali Fazıl KASAP, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Kom.Hv. Tuğg. Necati GÜNDÜZ, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih SERDENGEÇTİ, Kütahya Belediye Başkan Vekili ve Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları, Abdullah DAMCI, İlyas BAHAR, Ali İhsan ERTAŞ, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun DÜNDAR, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan ÇEVİK, Eskişehir İl Emniyet Müdürü Engin DİNÇ, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan YILDIRIM, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR, şehidin mesai arkadaşları, askeri ve mülki erkân, şehidin ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tören sonrası Kütahya Belediye Başkan Vekili ve Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları, Abdullah DAMCI, İlyas BAHAR ile Ali İhsan ERTAŞ, şehit polis memuru Halil Budak’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1822