25 Nisan 2019 Perşembe

Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarı 11. kez kapılarını açtı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; İlimizde gerçekleşen ve gerçekten önemine hepimizin inandığı böyle bir fuarda olmanın mutluluğu içerisindeyim. Ülkelerin ekonomisinde ve istihdamında önemli düzeyde pay alan tarım sektörü ülkemizde son dönemde her ne kadar oransal bazda düşüş gösterse de stratejik önemi açısından tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemini hala korumakta. Temel olarak bitkisel ve hayvansal üretim olmak üzere iki ana alanda yapılan bu tarımsal faaliyetler, bu tür fuarlarla tarım teknolojisinin tanıtımına katkı sağlamaktadır. Diğer teknolojiler olarak tanımladığımız kaliteli tohumluk, sulama, gübreleme mekanizasyon ve benzeri gibi teknolojilerin üreticilerle buluşturulmasında önemli yere sahip. İnanıyorum ki burada yurtiçinden ve değişik illerimizden gelen birçok üreticimiz, sanayicilerimiz başta olmak üzere birçok tesisi üreticilerimiz burada ayağında görecekler. Bazı ticari ilişkilere bu fuarlar vesile olacak. Onun için önemsiyoruz. Bu yıl 11.’si gerçekleştirilen ve bugüne kadarda aralıksız bu işi yürüten ilimizin tüm kamu kurum ve kuruluşları ve fuar organizasyonuyla uğraşan kardeşlerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizde Kütahya Belediyesi olarak bu alanı daha iyi değerlendireceğiz ve var olan eksiklerini de en kısa zamanda gidererek ilimize yakışan ülkemize yakışan güzel bir alana dönüştüreceğiz. İlimizde gerçekleşen bu fuara katılan misafirlerimizi ağırlamaktan hepimiz mutluyuz. İnşallah Kütahya Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarımız hayırlara vesile olur. Hem ekonomik hem de sosyal açıdan verimli bir fuar olmasını temenni ediyorum, şeklinde konuştu.

Kütahya 11. Tarım, Hayvancılık, Seracılık ve Süt Endüstrisi Fuarının açılış kurdelesi Vali Dr. Ömer TORAMAN, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile protokol üyeleri tarafından hayırlı olsun temennisiyle kesildi.
Ayrıca Belediye Başkanı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Tarım Fuarını gezerek firmaların yetkililerinden ürünleri hakkında bilgi alarak katılımcı firmalara hayırlı bol kazançlar diledi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 669