14 Nisan 2019 Pazar

Kütahya’da tescili bulunmayan metruk halde bulunan ve Kütahya halkının can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılar, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkılıyor.

Halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş tescili bulunmayan metruk haldeki yapılar, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü yetkililerinin ve Kütahya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) bünyesindeki ekiplerin aldığı yıkım kararları sonrası Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın talimatlarıyla, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hızla yıkımı gerçekleştiriliyor.

Alınan yıkım kararlarının ardından gerekli işlemlerin tamamlanmasıyla, Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri zaman kaybetmeden yıkım işlemini gerekli güvenlik önlemlerini alarak, Kütahya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) yetkilileri gözetiminde gerçekleştiriyor.

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak, Mecidiye Mahallesi Kader Sokakta Bulunan 2 Adet tescili bulunmayan metruk yapının yıkımını gerçekleştirerek hafriyatlarını kaldırdı. Yıkımlar sonrası yıllardır vatandaşlar tarafından şikayetlere konu olan Mecidiye Mahallesi Kader Sokağın diğer sokaklarla olan yol bağlantısı sağlanmış oldu. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1073