14 Nisan 2019 Pazar

Halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş metruk haldeki yapılar, gelen talepler doğrultusunda Kütahya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) ekipleri, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte yerinde tespit ediliyor.
Metruk binalar konusunda vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirmeye alan Kütahya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) ekipleri, yıkılacak derecede tehlikeli mail-i inhidam durumundaki yapılardan tescilli ve tescilliye komşu taşınmazları, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ile birlikte yerinde inceliyor.
İncelemeler sonucunda ekipler, Pirler Mahallesi, Karadonlu Sokakta bulunan yıkılacak derecede tehlikeli mail-i inhidam durumundaki tescilli yapılar lazer tarama ile taranmış ve tüm projeleri Koruma Bölge Kurulunca onaylatılmıştır. Söz konusu tescilli yapıların yerine yeni yapılacak binalar Koruma Bölge Kurulunca onaylı projeler doğrultusunda yapılacaktır. Meydan Mahallesi, Meydan Caddesinde bulunan tescilli yapıların da mail-i inhidam raporlarının ve projelerinin kurula iletilmesine karar verilmiştir.
İncelemelere, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Murat ARIK, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cengiz IŞIK, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri Mustafa Kutyar ÖZER, Alper GÜRER, Eyüp Cendel ERSOY, Hale Zehra SEKMEN, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Ali KARAKAYA ve Müdürlük yetkilileri ile Kütahya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesindeki Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB)’dan yetkili personeller katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1321