13 Nisan 2019 Cumartesi

Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) tarafından organize edilen Özgür DÖNMEZ’in “Özgürce Keçe” sergisinin Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Sergi Salonu’ndaki açılışına katıldı.

Geleneksel Türk Sanatının önemli sanat dalları içerisinde yer alan “Keçe Sanatı” ile uğraş veren sanatçı Özgür DÖNMEZ’in “Özgürce Keçe” sergisi, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu.

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) tarafından organize edilen serginin açılışı Kütahya’daki sanatseverleri bir araya getirdi. Serginin açılışına Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN’de katıldı.

Sergide sanatçının, özgün yöntemlerle hazırlanan keçe eserleri yer aldı. Açılışta konuşan Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, “Keçe sanatı bizim geleneksel sanat dallarımız içerisinde çok önemli bir yere sahip. Ancak biraz unutulamaya yüz tutmuş bir sanat dalı, bizim bunu canlandırmamız, tekrar yaşatmamız lazım” dedi.

Sanatçı Özgür DÖNMEZ hanımın çalışmalarının takdire şayan olduğunu ve kendilerini ve eserlerini Kütahya’da görmekten mutlu olduğunu söyleyen Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, “Ayrıca, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) dernek başkanımız Bayram YILDIZ beyin de bu organizasyondaki emeklerinden dolayı kendisine de teşekkür ediyoruz” dedi.

Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı ÖZDEN, “Biz birçok yerde konuşurken şehrimizin özelliklerini Kütahya’nın farklılıklarını ifade ederken çok şey söylüyoruz. Burası kuruluşun ve kurtuluşun diyarıdır diyoruz. Burası konaklar şehridir diyoruz. Burası çeşmeler şehridir diyoruz. Burası şehzadeler şehridir diyoruz. Çok şey söylüyoruz ama bir şeyi daha üstüne basa basa söylüyoruz. Kütahya sanatkarlar şehridir. Resimden minyatüre, hat sanatından heykele, edebiyattan şiire kadar her alanda bu şehir tarihi geçmişinde sayısız sanatkar yetiştirmiş bir şehirdir. Biz bunlarla gurur duyuyoruz. Ama bugün sanat açısından şehrimizin aktiviteleri yeterli midir derseniz, ben yetersiz olduğunu düşünüyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte el birliği ile Kütahya’yı gerçek manada Türkiye’de ve Uluslararası platformlarda gerçek bir sanatkarlar şehri olarak götürmek istiyoruz. Her konuda sanatçılarımıza Kütahya Belediyesi olarak sözümüz var. Ve destek olacağız. Kütahya’yı layık olduğu yere tekrar çıkartacağız. Ben bu duygu ve düşünceler ile serginin hayırlı olmasını diliyor, sanatçımıza, ailesine ve derneğimize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Özgür DÖNMEZ’e ait “Özgürce Keçe Sergisi”, 17 Nisan'a kadar Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Sergi Salonunda gezilebilecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1813