27 Haziran 2019 Perşembe

Kütahya Belediyesi ile Pecs Belediyesi ortaklığında yürütülen “İş Birliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık” projesi kapsamında şehrimizde bulunan Pecs Belediyesi Kültür ve Eğitim Komitesi Başkanı Bognár LÁSZLÓ, Belediye Kabinesi Başkan Yardımcısı Rabiné Kovács Eszter VIRÁG, Pecs Genel Meclis Üyesi Kövesi Mária ILDIKO, Uluslararası ve Sosyal İlişkiler Sorumlusu Fehér Éva ÁGNES, Ağ Geliştirme Müdürü Péter SALAMON, Strateji Uzmanı Pınar ADALI AL, Alan Koordinatörleri Hayriye BERAT, Arzu İrge ÖZYOL, Küme Uzmanı Mónika Alíz MÈSZÁROS, Saha Uzmanı Ali Asker AL, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Kütahya’nın 1975 yılından beri kardeş şehri olan Macaristan’ın Pecs şehri ile Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı çerçevesinde desteklenen “İş Birliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık” projesi kapsamında ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Kütahya Belediyesi ile Pecs Belediyesi arasında karşılıklı ziyaretler sürüyor.

Proje kapsamında Mart ayında Kütahya Belediyesi tarafından Macaristan’ın Pecs şehrine düzenlenen çalışma gezisinin ardından Pecs Belediyesi heyeti de şehrimize bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldi.

Pecs Belediyesi heyeti bu çerçevede Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ı ziyaret etti. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette Başkan IŞIK konuklarını makamında ağırladı.

Macar heyetini Kütahya'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra ilk tebriklerden birini Pecs Belediyesinden aldığını ifade etti.
Bu durumun Pecs Belediyesinin kardeş şehre verdiği değeri ve önemi gösterdiğini ifade eden Başkan IŞIK, bu iş birliğinin güçlendirilmesi için önümüzdeki 5 yılda ortak projelerin artacağını, bu proje kapsamında gerçekleştirilen bu ziyaretlerin iki şehrin birbirini anlaması ve tanıması açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Macaristan heyeti, Kütahya Belediyesinin gösterdiği sıcak ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti ve iki şehrin ortak tarih ve kültürel mirasa sahip olduğunu, bu sayede yeni projeler ile kardeş şehir ilişkisini güçlendirmeyi istediklerini ifade etti.

Ziyarette Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, Kütahya Belediye Kültür Sosyal İşleri Müdürü Mehmet ZENCİ, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) Başkanı Bayram YILDIZ ile UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sanatçı Mehmet GÜRSOY da yer aldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 2410