15.3.2019

Kütahya Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Sarıkız Kadınlar ve Erkekler Hamamlarının açılışı gerçekleşti.

Kütahya Belediyesi tarafından Ilıcaya inşa edilen Sarıkız Kadınlar ve Erkekler Hamamları düzenlenen törenle hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu.

Şehrimize yakışır hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz; Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Sarıkız Kadınlar ve Erkekler Hamamlarını şehrimize kazandıran Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve ekibini tebrik ediyorum. Kütahya Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan bu esere bölgede yaşayan sakinlerimizin sahip çıkması gerekiyor. Tesisin Kütahyamız ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum, dedi.

Açılış töreninde AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu ise; Belediyemizin şirketi aracılığıyla buradaki hizmet standardını en üst düzeyde tutarak önce hemşehrilerimize sonrada bölgemize hizmet verecek olan Sarıkız Kadınlar ve Erkekler Hamamlarını Ilıcaya kazandıran Belediye Başkanı Kamil Saraçoğluna, ekibine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum, şeklinde konuştu.

Kütahya Belediyesi Sarıkız Kadınlar ve Erkekler Hamamlarının açılışında katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Türkiyede 80 termal bölge var. Bunun %10u Kütahyamızda. Kütahyanın göz bebeği olan Ilıcamıza göreve geldiğimiz günden bu yana başta Harlek Otel olmak üzere ciddi yatırımlar yaptık. Bunun yanı sıra bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Hamamlarımızın toplam maliyeti yaklaşık 6.058.108,74 TL ve burayı Belediyemizin kendi şirketi inşa etti. Bundan 5 yıl önce vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Tesisimizin Kütahyamız için milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İnşaatından planlamasına emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum, dedi.

Konuşmaların ardından dua edilerek Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile protokol mensupları tarafından açılış kurdelesi kesildi. Tören, Sarıkız Kadınlar ve Erkekler Hamamlarının incelenmesi ve Kütahya Belediyesinin ikramları ile sona erdi.

Türkiyede vücut sıcaklığına en yakın kaplıca sularından olan Ilıcada, Kütahya Belediyesi tarafından 4 bin 616 m2lik alana inşa edilen, kadınlar ve erkekler olmak üzere her iki hamam altında da 14 adet özel banyolar yer almaktadır. Yıkanma yerleri ve havuzları bulunan tesisin toplam maliyeti yaklaşık 6.058.108,74 TLdir.

Törene Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.