11.6.2018

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın içinde bulunan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, Kütahyada idrak edildi. Kadir Gecesi dolayısıyla kadın, erkek, genç, yaşlı çok sayıda vatandaşımız camilere akın etti.

Kütahya Belediyesinin geleneksel hale getirdiği, Kadir Gecesi dolayısı ile Ulu Camii, Alipaşa Camii ve Laleli Camiinde kurulan stantlarda hemşehrilerimize 5 bin adet helva ikram edildi.

Kadir Gecesinde teravih namazı sonrası vatandaşlarımıza helva ikramında bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek Kadir Gecesini idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel bir gecedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve Kütahyalı hemşerilerimizin Kadir Gecesini kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum, dedi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.