21.2.2017

20 Temmuz 2016 tarihinde ilimizde kurulan İdare Mahkemesinin Yeni Hizmet Binasının açılış töreni, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu, Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Yavuz, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Baro Başkanı Av.Ahmet Atam, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa Uğur, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Hakim, Savcı ve Avukatlar ile bazı daire müdürleri ve mahkeme çalışanları katılımıyla gerçekleştirildi.
Törende konuşan İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Bilici; Mahkememizde 5 Hakim, 3 Zabıt Katibi, 1 Mübaşir olmak üzere toplam 9 kişi görev yapıyor. 20 Temmuz 2016ya kadar idari davalar için Eskişehire gidiliyordu. İstinaf mahkemeleri kurulduktan sonra Eskişehir bölge olarak Ankaraya, Kütahya İzmire bağlı olduğu için 20 Temmuz ile 1 Ekim arası dosyalarımız Manisaya gitti. Şimdi tüm dosyalar burada. Kütahya için güzel oldu. İfadelerini kullandı.
Açılışın gerçekleşmesinin ardından Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu ve protokol üyeleri, İdare Mahkemesinin çalışma alanları ve duruşma salonlarını gezip çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra, İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Biliciyi makamında ziyaret ederek yeni hizmet binasının ilimize hayırlı olmasını dilediler.