4.8.2016

Kütahya Belediyemiz ve Devlet Demir Yolları ile ortaklaşa alınan kararla hemzemin geçitlerde kazaların bitirilmesi ve trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla Kütahya merkezde yapılacak olan; Atatürk Bulvarı Şeker Fabrikası önü-Alt geçit, Osmangazi Mahallesi-Sanayi Geçidi-Alt geçit, Osmangazi mahallesi-Pazar yeri Geçidi-Alt geçit, Bölcek Geçidi-Alt geçit,1.OSB Sanayi Geçidi-Üst geçit olmak üzere toplam 4 Alt geçit 1 adette üst geçit projelerinden 1. OSB Üst geçidi yapım çalışmaları başladı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğlu; Köprü yapımının ilk aşaması olan fore kazık çalışmaları başladı. Bu inşaat alanınının bulunduğu bölgeyei trafiğe kapattık. İlgili firmaya verilen süre 180 gün içerisinde bitirmesi ama ben 180 güne ulaşmadan bitireceklerine inanıyorum. Şimdiden Şehrimize hayırlı olsun, dedi.
İncelemeler esnasında Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saraçoğluna Belediye Başkan Yardımcımız Murat Arık, Kütahya Organize Sanayi Bölge Müdürü Servet Demir, Firma yetkilileri ve Alayunt muhtarı Mehmet Erdoğmuş eşlik ettiler.